| avaleht | galerii | köök | kuidas | asukoht
VÄRVID
Köögi teevad hubaseks õigesti valitud värvid. Mööbli puhul on määravaim suure pinna moodustavate uste toon. Vähem näitavad oma värvi tööpind ja kapikarkass. Toon-toonis harmoonilise köögi saavutamiseks kasutatakse sama värvitooni eri tugevusastmeid. Kontrastse ja jõulise köögi saab vastandvärve valides - soovitav on võtta kaks samatoonilist komponenti ja kolmas vastandvärviga. Reegleid küll pole kuid seetõttu aitame meeleldi kõiki kahtlejaid.

MATERJALID
Materjalivalik lubab köögi kujundada vastavalt kliendi maitsele ja võimalustele. Võimalusi avardab ka materjalide kokkusobitamine. Kapikorpused valmistatakse tugevast ABS äärekandiga melamiinplaadist. Uste valik on väga suur - naturaalsed puit- või spoonuksed, värvitud MDF-uksed, PVC kilekattega uksed laminaatkattega uksed ja alumiiniumraamuksed. Tööpindade hulgas on eri paksuses kõrgsurve lamineeritud plaate mitmesuguse esiprofiili ja kandiga ning samuti vajadusel õlitatud puidust.

STIIL
Iga ajastu on jätnud midagi ruumikujundusse ja mööblidisaini. Kõige üldisemalt võib köögimööbli stiili jagada kolmeks.
- Klassikaline stiil tähendab naturaalseid lakitud puituksi või värvilisi tahveluksi, karniisi- ja valgusliiste, võlvkaarega raamistuses klaasuksi, väljatõmmatavaid karpe ja puitkorve. Asja juurde kuuluvad stiilsed kubu tüüpi õhupuhastajad ja messingkäepidemed. Tagasein on enamasti plaaditud.
- Modernnset kööki iseloomustavad siledad pinnad ja selge joon - materjalideks on metall, klaas, plastik või spoon. Minimalism väljendub lakoonilistes käepidemetes ja tehnika valikus. Kasutatakse suuri sahtlibokse ja alumiiniumraamidega uksi. Tagasein kaetakse värvi, plastiku või klaasiga.
- Klassikalis-modernne köök on segu kahest eelnevast, mille puhul tuleb arvestada, et paljud komponendid välistavad üksteist.
| Vallimaa 26 Kuressaare | Tel: 45 45 414